26 Şubat 2012 Pazar

Tetris "5 in 1" misali Homend "3 in 1"...

80lerde çocuk olanlar bilirler, biz misafirliğe cepler, çantalar oyuncak dolu giderdik; ne oynasak bilemezdik. Snakes, bricks, worms vardı sonra tetris geldi, bir de araba yarışını kattık mı araya, cepler atari dolardı. Sonra ne oldu? Ben ilk okul çağlarında iken Tetris atağa kalktı “5 in 1” diye bir şey çıkardı. Haydi bakalım paralar birikti, yine oyuncakçıya gidildi, yeni oyuncak edinildi. “5 in 1” güzelliğe bak, tek oyuncak; rahatlıkla sakla okulda, aralarda oyna kaptırmadan doya doya...

Bugünlerde ise oyun parkımız mutfak, oyuncaklarımız mutfak aletlerimiz olunca, prim yapan dikkat çeken icatlar yine aynı mantıkta; üçü beşi bir arada... Malumunuz apartman hali paslaşmalarımız dar alanda. Mutfaklarımız 10-15 metrekare olunca bu tip icatlar akıl çeliyor; benim onları alasım onların benim olası geliyor! Bakın aşağıdaki kalabalığa siz karar verin; işte mutfak robotu, mikser ve blender bir arada. Yıllar geçtikçe zaten rafların çekmecelerin dolup taşası geliyor, bir de bu kalabalık üstüne tuz biber ekiyor.

Bu karmaşaya son veren bir icat var cidden yok değil. Geçtiğimiz haftasonu Serkan Bozkurt – Chef’s Table Mutfak Okulu‘nda, Homend’in bizler için hazırladığı “serving love” etkinliğinde tanıştım kendisiyle, Homend Functionall 2802; tüm bu kalabalığa bir düzen veren, kablo karmaşasını sona erdiren bir çözümü var.

İnanmazsınız o küçük haline, boyundan büyük marifetleri var. Bakmayın siz haznesi küçük gibi duruyor falan ama kendinin 1,5 misli mutfak robotundan daha hızlı sonuca ulaştırdığı için, iki kere bile çalıştırsanız aynı vakti harcamazsınız. Ayrıca çift bıçağı ile -soğuklardan kurtulabilirsek- yaz geldiğinde bize rahatlıkla buz kırabileceğini ve "smoothie”lere hız katacağını müjdeliyor. Hatta blender halinde kullanırken o kadar güçlü ki, evde güç gösterisi yapıp onu dibine yapıştığı kaptan ayırmak isteyenler olursa kendinizi tezgah, yer, dolap kapağı temizlerken bulabilirsiniz... (Birkaç satır aşağıda öğreneceksiniz kim bu mutfakta güç gösterisine girişen?)

Bize özel hazırlanmış, "hayır" diyemeceğiniz video ile davet edildiğimiz etkinlikte şirketin pek çok kademesinden çok keyifli ve büyük bir aile oluvermiş Homend ekibi ile teması “aşk” olan bu günde bir aşk içececeği ve kalp pandispanyadan pasta hazırladık.

Ananasa, tarçın ve çarkıfelek meyvesi katıp, karanfil ve zencefil ile keskinleştirip, şaşırtan lezzette bir içeçek hazırladık.

Ardından krema çırpıp, farklı tat ve dokularda çikolatalar ve ahududu ile tatlandırıp pastamızı hazırladık. Yok yok aslında ben çok da bir şey yapmadım, yol gösterdim gülümsedim; önlüğü beyefendiye devrettim. Bkz: Serving Wife!

“Hakikaten makine amma güçlü” ifadesi sonrasında batan tezgahı temizleme krizi dışında, ben de günün keyfine vardım, çaktırmadan yan istasyonlara sataştım, bir kaç kare de onları fotoğrafladım.

Blog Yazarları: Devletşah ve Berna, Tijen, Ayşem, Sevil, Tümay ile eşleri.

Homend : Genel Müdür Hakan Koçer ve Eşi, İş Gelişme Direktörü Mehtap Yıldız ve Eşi, Pazarlama Müdürü Remzi Özyalçın, Dijital Pazarlama Uzmanı Eda Uzun

Sevgimizi katıp karı-koca birlikte yaptığımız pastamızı dinlenmeye bırakınca da, Serkan Bozkurt’un girişimci ruhla hazırladığı lezzetli yemekler ile damağımıza tat kattık.

Tüm koşturmaca arasında bir gün durabilmek, hayata yabancılaşabilmek, konfor ortamından çıkıp dikkat kesilmek ve hobim dediğim yemek ile alakalı yeni şeyler öğrenebilmek, güler yüzler eşliğinde sohbet ile keyiflenmek...

Homend'in -çok hoşuma giden- deyimiyle "hem işte hem evde harikalar yaratan kadın" daha ne ister ki..

Evet pasta!

2 yorum:

Oglak Kizlari dedi ki...

Ben de cam kettle ını aldım. Memnunum.

Yazını okuyunca sevindim, bu markayı tanımıyordum çünkü.

Rahatlamış anne Çiğdem

çeşnici Handan dedi ki...

Güzel bir etkinlik olmuş ve yine harika tatlar ortaya çıkmış. Afiyetler olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...